Sıkça Sorulan Sorular

Online bağış yapabilir miyim?

Evet, online bağış yapabilirsiniz:

  • Kredi kartı ile bağış yapmak için tıklayınız.
  • Banka EFT/havale gönderilerinizi yapabileceğiniz hesap numaralarımız için tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İsimsiz olarak ya da başkası adına bağış yapabilir miyim?

Eğer isimsiz olarak bağış yapmak istiyor ve adınızın web sitemizde veya diğer belgelerimizde yayınlanmasını istemiyorsanız, isminiz gizli kalacaktır.

Eğer bir başkası adına bağışta bulunmak istiyorsanız, bağışınız ‘… Anısına’, ‘… Onuruna’ veya ‘… Adına’ şeklinde görünecektir.

Yaptığım bağışın nasıl kullanıldığını öğrenebilir miyim?

Bağışınızı; burs, kişisel gelişim ve hatta badminton kulübü (şartlı katkı) gibi belirli bir amaç için tahsis edebilirsiniz. Eğer genel bağış ise, okul yönetimi ile işbirliği içerisinde olarak Yönetim Kurulu bağışınızı fona en çok ihtiyaç duyulan alana (şartsız katkı) tahsis edecektir.

Bağışınızı hangi şekilde yapmış olursanız olun katkılarınızın öğrencilerimize sunulduğu okul aktiviteleri ve diğer etkinliklerle ilgili sizleri belirli periyotlarda bilgilendireceğiz.

Bağışım vergiden düşürülebilir mi?

Evet, Hisar Eğitim Vakfına yapmış olduğunuz bağışlar Türkiye’de vergiden düşürülebilir.

Bağış sözleşmesi nedir?

Bağış Sözleşmesi belirli sürelerle özel bağışta bulunma taahhüdüdür. Sözgelimi, web sitemizden online olarak bağış sözü verebilir daha sonraki bir tarihte fon sağlayabilirsiniz. Büyük miktarda yapmak istediğiniz bağışı birkaç ayda hatta kimi zaman birkaç yılda yapabilirsiniz.

Özel bir projeye bağış yapabilir miyim?

Evet; daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hangi para biriminde bağış yapabilirim?

Bağışlar çoğunlukla Türk Lirası biriminden yapılmaktadır; ancak ABD Doları yada Euro olarak da bağışta bulunabilirsiniz. Bağışınızı TL dışında bir para biriminde yaptıysanız, bağışınız bağışın yapıldığı günkü Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası döviz alış kuru dikkate alınarak TL’ye çevrilir ve bağış makbuzu kesilir.